ForumiShqip.Net-Facebook
Tema Fundit
» Pershendetje
nga toniweb Fri Nov 09, 2018 2:05 pm

» Zyra Financiare M.Lagji
nga orlandovl Thu Aug 23, 2012 6:59 am

» Zyra Financiare M.Lagji
nga orlandovl Thu Aug 23, 2012 6:53 am

» AC MILAN FOREVER
nga shqiplo Wed Aug 01, 2012 1:14 am

» Premtimi "I yt malle"
nga Alketa25 Fri Jun 08, 2012 11:34 am

Mė tė vendosurat nė Facebook
Shikoni Ndeshjet Live
Jurisprudence
Heqja e doganes dhe Taksa e re e makinave

Sun Aug 28, 2011 10:49 am nga toniweb

Hyri nė fuqi ligji pėr taksat e reja tė automjeteve tė pėrdorura dhe detyrimet pėr mjetet qė nuk janė zhdoganuar apo qė importohen pas kėsaj date. Bashkė me ligjin, zbardhet i plotė udhėzimi qė bėn tė mundur zbatimin e ndryshimeve tė reja nė sistemin e taksave pėr rreth 400 mijė automjete nė rang vendi.
Duke filluar prej ditės sė sotme, makinat qė importohen nė vendin tonė nuk do tė paguajnė …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Italia heq legalizimin e dokumenteve shqiptare nė ambasadė

Tue Jun 28, 2011 3:11 pm nga toniweb

Nuk do tė ketė mė nevojė qė dokumentat e autoriteteve shqiptare tė legalizohen nė Ambasadėn Italiane nė Tiranė. Po kėshtu, e njėjta gjė ndodh dhe me dokumentet e lėshuara nga autoritetet italiane, nė Itali, tė cilat nuk do tė kenė mė nevojė tė legalizohen nėpėr ambasadat apo misionet e tjera diplomatike qė Shqipėria ka nė atė vend.

Ky ishte konkluzioni i takimit tė sotėm mes zv/kryeministrit …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Facebook njeh pavarėsinė e Kosovės

Sun May 29, 2011 5:24 pm nga toniweb

Mark Zuckerberg, themeluesi i rrjetit tė njohur social nė internet, Facebook njoftoi dje se ka vendosur Kosovėn si shtet ku personat mund tė regjistrohen si shtetas kosovarė. Zuckerberg ka theksuar se, edhe pse vetėm njė e treta e shteteve tė cilat gjenden tė OKB e kanė njohur pavarėsinė e Kosovės, prapė se prapė, ėshtė e drejtė e kosovarėve qė nė rrjetet sociale nė internet tė kenė mundėsinė …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Obama: Bin Laden ėshtė vrarė

Mon May 02, 2011 12:30 pm nga toniweb

Numri njė i Al Kaedes, Osama Bin Laden ėshtė vrarė nga trupat amerikane nė Pakistan.(UPDATE)
Presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Barak Obama, e ka dhėnė kėtė lajm nė njė fjalim pėr kombin.

"Osama bin Laden u vra. Drejtėsia u vu nė vend", deklaroi presidenti amerikan Obama nė njė fjalim tė drejtpėrdrejt pėr kombin e tij dhe pėr tė gjithė botėn.

"Kėtė mbrėmje jam nė gjendje qė t'ju …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Londėr, dasma pėrrallore, William martohet me Kate

Fri Apr 29, 2011 12:22 pm nga toniweb

LONDĖR-Princi William dhe Kate Middleton shkėmbyen betimet duke deklaruar "po, dua" sot nė abacinė Westminster, nė prani tė afro 1 900 tė ftuarve dhe miliona teleshikuesve nga mbare Bota.

Qindra mijėra njerėz u mblodhen sot nė Londėr dhe ndoqen ceremoninė martesore tė princit Uilliams me Kate Middleton. Ata kanė kaluar natėn jashtė vetem e vetem per te qenė dėshmitare te asaj qe konsiderohet si …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Skrapar, shpėrthim nė fabrikėn e demontimit, njė i vdekur

Thu Apr 28, 2011 12:25 pm nga toniweb

Shpėrthim nė njė repart tė demontimit tė municioneve nė Skrapar, me pasojė vdekjen e njė personi dhe plagosjen e tre tė tjerėve.
Sipas informacioneve tė fundit nga shpėrthimi gjeti vdekjen Agim Mekollari, ndėrsa emrat e tė lėnduarve ende nuk janė bėrė tė ditur. Mesohet se te plagosurit jane sjelle me urgjence me helikopter ne Spitalin Ushtarak ne kryeqytet.

Viktima dhe tė lėnduarit ishin …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Sequi: Barroso shumė shpejt nė Tiranė, kujdes zgjedhjet

Tue Apr 26, 2011 3:18 pm nga toniweb

Plot 13 ditė nga zhvillimi i zgjedhjeve vendore tė 8 majit, Shqipėria do tė vizitohet nga presidenti i Komisionit Europian Hoze Manuel Barroso.

Ka qenė vetė kreu i Delegacionit tė Bashkimit Evropian nė Tiranė, Ettore Sequi i cili nė njė takim pune informoi Presidentin e Republikės, Bamir Topi pėr vizitėn e zyrtarit tė Lartė tė Bashkimit Europian. Gjithashtu nė takimin e zhvilluar sot nė mesditė …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Shqipėria triumfon me Bjellorusinė

Sat Mar 26, 2011 9:33 pm nga toniweb

Shqipėria ka fituar 1-0 me Bjellorusinė nė ndeshjen e vlefshme pėr eliminatoret e Euro 2012.
Ka qenė Salihi heroi i ndeshjes i cili ka shėnuar nė minutėn e 62 pas njė gabimi tė mbrojtėsitė bjellorus Martinoviē i cili ka lejuar topin tė shkojė nė kėmbėt e sulmuesit shqiptar.

Gjatė gjithė takimit kombėtarja shqiptare ka dominuar lojėn duke rrezikuar disa herė portėn kundėrshtare.

Me kėtė …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Publicitet
identifikimi

Harrova fjalkalimin
 
 
Or
 
Shiko Portokalli
Kush ėshtė nė linjė
3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė

Asnjė

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 149 mė Thu Dec 02, 2010 7:06 pm
Shikoni Tv Shqiptare
Top posting users this month