primera divizjon

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

primera divizjon

Mesazh nga arimatjani prej Sun May 02, 2010 9:25 am

me rezultatin 1-4 ka dal mbrem barca nga fusha e vilareal, fush kjo qe gjithmon ka gjet veshtirsi, skuadra katalanase ka arrituar te shenoj ne minuten e 18 te takimit me asist te nxjerr nga xsavi tek mesi ku mesi e ka derguar ate brenda ne rrjet,nuk kan kaluar shum koh dhe ne minuten e 34 ka qen xsavi ai me faull te fituar nga pedro ka derguar topin me goditie denimi ne 3 kendeshin e portes atje ku lopez nuk mund te bente asgje,8 minuta me von pikerisht ne minuten e 42 perseri xsavi ka nxjerr nje asist per bojan tek ky i fundit ne menyr spektakulare ka kaluar gonzales dhe ka shenuar golin e 3 per barcelonen. ne minuten e 68 vilareal me an te jorente ka shkurtuar diferencen e golave gol ky qe nuk ka ndryshuar rrjethen e lojen pasi barcelona se ka dhen akoma fjalen e fundit,ne minuten e 88 ka qen mesi ai qe ka shenuar golin 29 ne premiera divizjon per ket sezon.per me tej shikoni videon.