barcelona ALVESH

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

barcelona ALVESH

Mesazh nga arimatjani prej Mon Feb 28, 2011 10:59 pm

Alves: "Unė dua, por ..."

e hedh Topin nė drejtim tė Barcelonės pėr rinovimin e kontratės sė tij, i cili pėrfundon verėn e ardhshme, ai u nis Daniel Alves. E drejta Brazilian-mbrapa, mesfushori shprehur dėshirėn e tij jo vetėm qė tė mbetet, por tė pėrfundojė karrierėn e tij nė "blaougkrana", por la tė kuptohet se ai ėshtė i bindur se ky ėshtė qėllimi dhe administratės.

"Unė jam gjithmonė optimist dhe besoj se ata do tė gjejnė njė zgjidhje, por unė nuk e di nėse doni tė gjithė kėtu. Unė mendojnė se ekipi i njeh ofertėn e mia dhe kjo ėshtė e rėndėsishme pėr mua. Interesi i njė klubi pėr ju tregon rėndėsinė pėr ekipin dhe ndjej se stafi i trajnim vlerėson praninė time. Unė dua tė pėrfundojė kėtė ēėshtje sa mė shpejt qė tė jetė e mundur pėr tė qetėsuar dhe nuk mendojnė pėr tė ardhmen time ku ėshtė kėtu apo jo. Ky rast ka tėrhequr njė kohė tė gjatė, "tha ACE 27 vjeēar, dhe shtoi:

"Unė nuk mund ta imagjinoj veten larg nga Barcelona. Unė bėj gjithė ēfarė mundem pėr tė realizuar kėtė ėndėrr, por kjo varet nga tė dyja anėt. Nėse ju nuk e gjeni ata, jeta vazhdon. Ajo nuk ėshtė vetėm pėr para. Edhe pse ėshtė njė faktor i rėndėsishėm, por ka gjėra tė tjera tė rėndėsishme. Unė jam shumė i lumtur kėtu, unė punoj me lojtarėt e madhe dhe unė dua tė qėndrojnė. Nėse do tė ishte deri tek unė, do ta pėrfundojė karrierėn time nė Barcelonė, por kjo varet vetėm nga mua. "
------------------------------
avatar
arimatjani
Antar i Ri
Antar i Ri

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Gemini Cat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4
Ditelindja Ditelindja : 10/06/1987
Mosha Mosha : 31
Vendodhja Vendodhja : grece
Hobet Hobet : sport
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 12
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 05/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi