Sequi: Barroso shumė shpejt nė Tiranė, kujdes zgjedhjet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sequi: Barroso shumė shpejt nė Tiranė, kujdes zgjedhjet

Mesazh nga toniweb prej Tue Apr 26, 2011 3:18 pm

Plot 13 ditė nga zhvillimi i zgjedhjeve vendore tė 8 majit, Shqipėria do tė vizitohet nga presidenti i Komisionit Europian Hoze Manuel Barroso.

Ka qenė vetė kreu i Delegacionit tė Bashkimit Evropian nė Tiranė, Ettore Sequi i cili nė njė takim pune informoi Presidentin e Republikės, Bamir Topi pėr vizitėn e zyrtarit tė Lartė tė Bashkimit Europian. Gjithashtu nė takimin e zhvilluar sot nė mesditė ambasadori Sequi ka pėrcjellė edhe njė herė mesazhin: se zgjedhjet e 8 majit janė me rėndėsi jetike pėr Shqipėrinė.

“Kreu i Delegacionit tė BE-sė nė Tiranė, Ambasadori Sekui pasi vuri nė pah rėndėsinė jetike qė zgjedhjet vendore tė 8 majit kanė pėr ecurinė integruese evropiane tė vendit tonė, e informoi Kreu e Shtetit shqiptar pėr vizitėn e ardhshme nė Tiranė mė 21 maj 2011 tė Presidentit tė Komisionit Evropian, Manuel Barrozo, i shoqėruar nga njė delegacion zyrtar i nivelit tė lartė.“- informon zyra e shtypit e presidentit Topi.

Nga ana e tij edhe kreu i shtetit theksoi nevojėn e zhvillimit tė njė fushate sa mė tė qetė e tė civilizuar si dhe mbajtjen me sukses tė zgjedhjeve tė lira, tė ndershme dhe sipas standardeve demokratike.
(Suela Gera/balkanWeb)
------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------


avatar
toniweb
Administrator
Administrator

Gjenia Male
Shenja e Horoskopit Leo Pig
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2521
Ditelindja Ditelindja : 24/07/1983
Mosha Mosha : 35
Vendodhja Vendodhja : Itali
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3761
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.forumishqip.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi