Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi
Ads

Shko poshtė
kati
kati
Antar i Ri
Antar i Ri
GjeniaMale
Shenja e HoroskopitVirgo Rat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1
Ditelindja Ditelindja : 24/08/1984
Mosha Mosha : 38
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 3
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/04/2009

Dokumentari per Skenderbeun shikoni.... Empty Dokumentari per Skenderbeun shikoni....

Thu Apr 30, 2009 7:53 pm
Dokumentari per Skenderbeun
Dokumentari per Skenderbeun shikoni.... 2nlehy0

Kodi:
http://rapidshare.com/files/227002419/SK…BEU_.part01.rar
http://rapidshare.com/files/227002420/SK…BEU_.part02.rar
http://rapidshare.com/files/227003145/SK…BEU_.part03.rar
http://rapidshare.com/files/227003109/SK…BEU_.part04.rar
http://rapidshare.com/files/227003869/SK…BEU_.part05.rar
http://rapidshare.com/files/227003870/SK…BEU_.part06.rar
http://rapidshare.com/files/227004537/SK…BEU_.part07.rar
http://rapidshare.com/files/227004538/SK…BEU_.part08.rar
http://rapidshare.com/files/227005269/SK…BEU_.part09.rar
http://rapidshare.com/files/227005273/SK…BEU_.part10.rar
http://rapidshare.com/files/227005899/SK…BEU_.part11.rar
http://rapidshare.com/files/227005896/SK…BEU_.part12.rar
http://rapidshare.com/files/227006656/SK…BEU_.part13.rar
http://rapidshare.com/files/227006638/SK…BEU_.part14.rar
http://rapidshare.com/files/227006814/SK…BEU_.part15.rar


Ok Shikim te kendshem

kati
toniweb
toniweb
Administrator
Administrator
GjeniaMale
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2601
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 4029
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008
https://forumish.albanianforum.net/

Dokumentari per Skenderbeun shikoni.... Empty Re: Dokumentari per Skenderbeun shikoni....

Wed May 06, 2009 10:13 am
Flm Kati POR LINKET NUK PUNOJNE!

PER TA SHKARKUAR ME NJE CILESI ME TE ULET SE KJO POR ME NJE LINK KLIKONI KETU
twarez
twarez
Antar i Ri
Antar i Ri
GjeniaMale
Shenja e HoroskopitPisces Rooster
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2
Ditelindja Ditelindja : 17/03/1981
Mosha Mosha : 41
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 2
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 31/03/2009

Dokumentari per Skenderbeun shikoni.... Empty Re: Dokumentari per Skenderbeun shikoni....

Fri May 08, 2009 9:46 am
Dokumentari per Skenderbeun shikoni.... 6ac391d23ec16209a241644b86fda80e80a


Titulli................[Scanderbeg: The Warrior King
Gjinia.................[Dokumentar Histori
Regjia.................[Nik Gjonaj
Skenari................[Nua Gjelaj
Drejtor Fotografie.....[Anthony "Spike" Simms
Prodhuar nga...........[Nik Gjonaj, Nua Gjelaj
Sound..................[ORACLE POST
Narrator...............[Peter Carey
Production Designer....[Nua Gjelaj
Kostumografia..........[Katerina Boci
Graphic Designer.......[Robert Sturm
Aktore.................[Anton Gojcaj si Skenderbeu,Zef Lulgjuraj, Tom Ivanaj, Mirash Gjelaj, Iliriana Sinishtaj, Mario Malotaj, Gjergj Micakaj, Luke Micakaj etj

Bazuar ne:
"Historia de vita et gestis scanderbegi, epirotarum principis" by Tringa Gojcaj

Pėrmbajtja:
Shumė kohė mė parė, mes qytetėrimeve ndėrluftues tė Lindjes dhe Perėndimit, tej, nė horizontin e lindjes kishte nisur tė shquhej ėndrra e perandorisė universale, sepse ishte ngjallur shtėpia osmane... Perandoria Otomane gėlltiste pa mėshirė popuj dhe kombe.
Njė luftėtar do tė lindte dhe, njė popull i etur pėr liri do tė thyente zinxhirėt e skllavėrisė e do tė sakrifikonte gjithηka pėr lirinė.I rrėmbyer prej familjes dhe atdheut tė tij, njė princ i ri qe marrė zvarrė drejt oborrit tė gjysmėhėnės. I rritur nė pallatin e Sulltanit dhe i destinuar tė ishtė komandanti mė i shkėlqyer i kohės sė tij.
Duke e detyruar tė heqė dorė prej emrit tė tij katolik dhe tė pranojė Islamin, Sulltan Murati i 2-tė do t’i vinte atij emrin prej tė cilit bota do ta njihte pėrgjithnjė, Skėnderbe! Ky emėr do tė mbillte tmerr tek armiqtė e tij dhe do t’i ngjallte shpresėn njė bote nė prag tė harresės.
Nė njė moment vendimtar, njė vendim po aq ventimtar! Skėnderbeu dhe luftėtarėt e tij besnikė, kthehen nė atdheun e tyre dhe besimi nė Krisht, duke bashkuar princat shqiptarė kundėr kolosit otoman.
Skėnderbeu dhe populli i tij vuajtėn ndjenjėn e tyre, tė braktisur, tė tradhėtuar, tė vrarė e tė skllavėruar pėr mėse ηerek shekulli. Duke luftuar nė vendin e tyre, deri nė shkatėrrim, rezistenca shqiptare shpėtoi Qytetėrimin Perėndimor nga Pushtimi Otoman.
E shpėtuar prej territ tė harresės, kjo rrėfenjė heroike u dokumentua nga njė murg Katolik Shqiptar, Marin Barleti, i cili dėshmoi perėndimin e Epokės sė Skėnderbeut.
Fati i njė njeriu, u kthye nė luftėn historike tė njė kombi, pėr Liri!
Lavdia, ka njė ēmim tė tmerrshėm!

Kodi:
http://rapidshare.com/files/226910273/The_Warrior_King-by_Albwteam.part01.rar
http://rapidshare.com/files/226912593/The_Warrior_King-by_Albwteam.part02.rar
http://rapidshare.com/files/226914473/The_Warrior_King-by_Albwteam.part03.rar
http://rapidshare.com/files/226916580/The_Warrior_King-by_Albwteam.part04.rar
http://rapidshare.com/files/226918885/The_Warrior_King-by_Albwteam.part05.rar
http://rapidshare.com/files/226920715/The_Warrior_King-by_Albwteam.part06.rar
http://rapidshare.com/files/226922260/The_Warrior_King-by_Albwteam.part07.rar
http://rapidshare.com/files/226923953/The_Warrior_King-by_Albwteam.part08.rar
http://rapidshare.com/files/226925704/The_Warrior_King-by_Albwteam.part09.rar
http://rapidshare.com/files/226927475/The_Warrior_King-by_Albwteam.part10.rar
http://rapidshare.com/files/226929474/The_Warrior_King-by_Albwteam.part11.rar
http://rapidshare.com/files/226931228/The_Warrior_King-by_Albwteam.part12.rar
http://rapidshare.com/files/226933095/The_Warrior_King-by_Albwteam.part13.rar
http://rapidshare.com/files/226934214/The_Warrior_King-by_Albwteam.part14.rar

Password

Kodi:
www.albwzone.com
toniweb
toniweb
Administrator
Administrator
GjeniaMale
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2601
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 4029
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008
https://forumish.albanianforum.net/

Dokumentari per Skenderbeun shikoni.... Empty Re: Dokumentari per Skenderbeun shikoni....

Fri May 08, 2009 12:17 pm
flm twarez per vendosjen e linkve funksional! :F:
florim cilafi
florim cilafi
Antar i Ri
Antar i Ri
GjeniaMale
Shenja e HoroskopitLibra Tiger
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2
Ditelindja Ditelindja : 05/10/1974
Mosha Mosha : 48
Vendodhja Vendodhja : shkup
Hobet Hobet : muzika,sporti...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 0
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 2
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 06/01/2011

Dokumentari per Skenderbeun shikoni.... Empty Re: Dokumentari per Skenderbeun shikoni....

Thu May 24, 2012 2:34 pm
Sponsored content

Dokumentari per Skenderbeun shikoni.... Empty Re: Dokumentari per Skenderbeun shikoni....

Mbrapsht nė krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi