Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi
Ads

Shko poshtė
Piktor
Piktor
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaMale
Shenja e HoroskopitPisces Rat
Numri i postimeve Numri i postimeve : 327
Ditelindja Ditelindja : 07/03/1972
Mosha Mosha : 50
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 6
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 50
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 26/04/2008

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Sun May 04, 2008 8:50 am
Mua psh me kane ngelur ne mendje keto vargje nga kengetarja ime e preferuar Poni.

Edhe kur me thua jo,
te kam shpirt,
...
Ti je shpirti im,
ti je loti im...
... . Crying or Very sad
ketrusha
ketrusha
Moderator
Moderator
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitGemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Sat Feb 21, 2009 9:29 am
E Njejta Enderr - Anjeza Shahini


kam shume kohe qe per cdo nate
ne enderr te shoh
sikur te flas ti vetem hesht
pastaj te puth te perqafoj
ashtu si kurre nuk mundem ne jete

une brenda vetes te mbajta plot vite
sepse te desha dhe te enderrova
por s'te preka dot
ai njeri qe gjithe qenien time
mbushi me zjarr me mall e me lot dhe plot emocion

nuk di se c'isha une per ty, por ti per mua ke qene gjithcka
te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq,
ne rrahje zemre heshtur pa fjale

te tjere kane hyre ne jeten time
kam dashur por si ty jo kurre
shume kohe me fale persiri me imazhin tend pyes veten pse pse te ndodhe, te ndodhe keshtu

ndoshta tani ti je me nje tjeter
por une do doja te jem me ty
lodhur nga vitet te gjej harrim, harrim

nuk di se c'isha une per ty, por ti per mua ke qene gjithcka
te ndjeja, te ndjeja dhe vetem kaq,
ne rrahje zemre heshtur pa fjale

te tjere kane hyre ne jeten time
kam dashur por si ty jo kurre
shume kohe me fale persiri me imazhin tend pyes veten pse pse te ndodhe, te ndodhe keshtu

toniweb i pelqen ky postim

avatar
etta'$$
Antar Aktiv
Antar Aktiv
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitTaurus Rooster
Numri i postimeve Numri i postimeve : 285
Ditelindja Ditelindja : 21/05/1993
Mosha Mosha : 29
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 14
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/01/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Fri Feb 27, 2009 12:24 pm
mua me ka ngelur ne mendje teksti i kenges I PABES nga kengetarja ime e preferuar DAFINA ZEQIRI

Thell ne zemren tende
nuk isha e vetjam
edhe dikush tjeter aty bente pjes
ne buzet e tua shkrihet ajo tjetra
von e mora vesh qe ishe I PABES
I PABES je ti I PABES
deri sa te vdes do jem larg prej teje...................................................
avatar
etta'$$
Antar Aktiv
Antar Aktiv
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitTaurus Rooster
Numri i postimeve Numri i postimeve : 285
Ditelindja Ditelindja : 21/05/1993
Mosha Mosha : 29
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 14
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/01/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Fri Feb 27, 2009 12:34 pm
DAFINA ZEQIRI - PO TE SHOH RRALL E PERMALL

Edhe pse jam larg e nuk me she
sdo te thot qe me i imi sje
po e pres momentin qe do vi
ku do jemi vetem une dhe ti
PO TE SHOH RRALL E PERMALL
USHQEJ ZEMREN ME FJAL I JAP SHPRES
VETES ME SHUM QE KJO PRITJE TE MAR FUND
PO TE SHOH RRALL E PERMALL DASHURIA IME E PAR
ESHTE VESHTIR TE JETOJ PA TY E PRES DITEN ME
U KTHY..............................
avatar
etta'$$
Antar Aktiv
Antar Aktiv
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitTaurus Rooster
Numri i postimeve Numri i postimeve : 285
Ditelindja Ditelindja : 21/05/1993
Mosha Mosha : 29
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 14
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/01/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Fri Feb 27, 2009 12:38 pm
mua me ka ngelur ne mendje teksti i kenges I PABES nga kengetarja ime e preferuar DAFINA ZEQIRI

Thell ne zemren tende
nuk isha e vetjam
edhe dikush tjeter aty bente pjes
ne buzet e tua shkrihet ajo tjetra
von e mora vesh qe ishe I PABES
I PABES je ti I PABES
deri sa te vdes do jem larg prej teje...................................................
avatar
etta'$$
Antar Aktiv
Antar Aktiv
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitTaurus Rooster
Numri i postimeve Numri i postimeve : 285
Ditelindja Ditelindja : 21/05/1993
Mosha Mosha : 29
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 14
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/01/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Fri Feb 27, 2009 12:44 pm
mua me ka ngelur ne mendje teksti i kenges I PABES nga kengetarja ime e preferuar DAFINA ZEQIRI

Thell ne zemren tende
nuk isha e vetjam
edhe dikush tjeter aty bente pjes
ne buzet e tua shkrihet ajo tjetra
von e mora vesh qe ishe I PABES
I PABES je ti I PABES
deri sa te vdes do jem larg prej teje...................................................
ketrusha
ketrusha
Moderator
Moderator
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitGemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Wed Mar 11, 2009 2:32 am
Je crois que je l'aurais trouvé,
Le secret de la vie, le pourquoi,
Simplement pour te créer
Et pour te regarder........
ketrusha
ketrusha
Moderator
Moderator
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitGemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Sat Mar 21, 2009 1:16 am
zanfina ismaili-ti sdo tj dish per mua

Ti sdo tja dish per mua
As une per ty
Njesoj dot jet gjithmone
Per ne te dy.

Ti sdo tja dish per mua
As une per ty
Njesoj dot jet gjithmone
Per ne te dy.

U mundova..
Te te doja....
Ne qdo fjale ty te degjoja
Ti e dije une do shkoja
Sa shume dojeee
Te ta thoja....??

Ti sdo tja dish per mua
As une per ty
Njesoj dot jet gjithmone
Per ne te dy.

Ti sdo tja dish per mua
As une per ty
Njesoj dot jet gjithmone
Per ne te dy
so
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitVirgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 37
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Sun Mar 22, 2009 9:45 am
LIGABUE-piccola stella senza cielo
cosa ci fai
in mezzo a tutta
questa gente
sei tu che vuoi
o in fin dei conti non ti frega niente.
Tanti ti cercano
spiazzati da una luce senza futuro.
Altri si allungano.
Vorrebbero tenerti nel loror buio.
Ti brucerai
piccola stella senza cielo.
Ti mostrerai
ci incanteremo mentre scoppi in volo
Ti scoglierai
Dietro ad una scia,un soffio,un velo
Ti staccherai
perche ti tiene su soltanto un filo ,sai
Tieniti su ,le altre stelle son disposte
Solo che tu a volte credi non ti basti
Forse capiterą che ti si chiuderanno gli occhi ancora
O soltanto sarą una parentesi di una mezz'ora.
Ti brucerai
piccola stella senza cielo.
Ti mostrerai
Ci incanteremo mentre scoppi in volo.
Ti scioglierai
dietro ad una scia ,un soffio,un velo.
Ti sctaccherai
perche ti tiene su solanto un filo ,sai
ketrusha
ketrusha
Moderator
Moderator
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitGemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Sun Mar 22, 2009 11:24 am
eli fara-sonate


Rruges I Trishtuar, Dikush Po Ecen,
Nje I Dashuruar Dhe Fare Vetem,
Dashurine Qe Humbi Duke Kerkuar
Si I Erdhi Fundi,
Iku Dhe E La

Vajzen Qe E Donte, Sa Donte Jeten
E Braktisi Sonte Dhe E La Vetem
Endrra Qe Perkuli, Sa Shpejt U Shua,
Erresires Fundi
Iku Dhe E La

Ndoshta Rri E Fshehur, Diku Ne Pyll,
Apo Rri E Ndezur, Atje Me Yjet
Dhe Pergjon Atje,
Djalin Qe Kerkon

Kushedi Ku Dehet, A Perqafohet,
Apo Do Te Kthehet Dhe Do Pendohet
Djali Ne Vetmi,
Vajzen E Kerkoi
so
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitVirgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 37
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Tue Mar 24, 2009 6:35 pm
LARG JE TI -AURORA
Mallin do shkepus ne tel kitare
do te notoj si peshku ne token e thate
si vala do ju perkedheli floket e tua
si loti do rrokullisem ne prehrin tuaj

Me zgjat doren mos thuaj gjithcka mbaroi
mos me ler si portret i humbur tvajtoj

Detin do ta qaj me lotin e fshehur
do ta gjej fytyren tende te buzeqeshur

(refreni)(2x)
Larg je ti
Larg je ti
Larg je ti

(2x)
Larg je ti
Larg je ti
Larg je ti

Po tkisha prane edhe njehere
Imazhin tend ta shihja,se si buzeqesh
ne rrudhat e qiririt te ecja i marre
diellin ta lusja per te mos qare
fati te mori ne shiun e zjarrte
e une mbeta, pa te thene nje fjale

Lamtumire
Lamtumire

(refreni)(2x)
Larg je ti
Larg je ti
Larg je ti

Si ta gjej hijen tuaj
ndoshta aty fshihet lumturia
buzeqeshja jote te vije ne varrin tim
e qe vdekja te linde perseri dashurine
so
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitVirgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 37
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Tue Mar 24, 2009 6:46 pm
METALLICA - NOTHING ELSE MATTERS

So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters

Never opened myself this way
Life is ours, we live it our way
All these words I don't just say
and nothing else matters

Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
and nothing else matters

never cared for what they do
never cared for what they know
but I know

So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters

never cared for what they do
never cared for what they know
but I know

Never opened myself this way
Life is ours, we live it our way
All these words I don't just say

Trust I seek and I find in you
Every day for us, something new
Open mind for a different view
and nothing else matters

never cared for what they say
never cared for games they play
never cared for what they do
never cared for what they know
and I know

So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
No, nothing else matters
so
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitVirgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 37
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Tue Mar 24, 2009 6:49 pm
ELITA 5-CMENDEM

Edhe sonte jetoj me plagen e vjeter
ndoshta dhimbja do pushoj
dot pushoj ne boten tjeter
dikur do ta dua dike
por asnjeher si dike dikur
at qe zoti sma dha
nga njerezit se kerkoj kure
do te pres si heren e pare
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flas
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbeten

(refreni)(2x)
E kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeter

Do te pres si heren e pare
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flas
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbeten

(refreni)(2x)
E kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeter

Kur shkoj me shpresen jetoj, kur shkoj...
so
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitVirgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 37
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Tue Mar 24, 2009 7:00 pm
ELITA 5-FALEMINDERIT Sad

Pikoj loti ne mesnate
Se ti ike per te mos u kthyer
po, per te mos u kthyer
Pamjen tende te vertet
E tregon veq pasqyra e thyer
po, pasqyre e thyer

Nuk te thash largohu
As kthehu as harrome
Se per cdo fjal ne jeten tone
Ishte von.

Akrepat bashkohen
Sna takojne askund
Me mir nje fund me dhimbje
Se nje dhimbje pa fund

(refreni)(2x)
Faleminderit qe me le
Sot mos qaj se ike dje dhe jo
Neser kur nata
ne udhkryq te ze
Mos u kthe, mos u kthe
Arsye ske

Nata henen prap e ndez
Ti je ne terrin e kesaj bote
po, e kesaj bote
Ne rrugen tende te pa kthim
Ty te ndjek veq hija jote
po, hija jote

Nuk te thash largohu
As kthehu as harrome
Se per cdo fjal ne jeten tone
Ishe von.

Akrepat bashkohen
Sna takojne askund
Me mir nje fund me dhimbje
Se nje dhimbje pa fund

(refreni)(2x)
Faleminderit qe me le
Sot mos qaj se ike dje dhe jo
Neser kur nata
ne udhkryq te ze
Mos u kthe, mos u kthe
Arsye ske


Edituar pėr herė tė fundit nga so nė Wed Mar 25, 2009 7:37 pm, edituar 1 herė gjithsej
ketrusha
ketrusha
Moderator
Moderator
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitGemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Wed Mar 25, 2009 12:21 am
douce nuit


Douce nuit, sainte nuit
Tout est calme plus de bruit
C'est Noėl et lą haut dans le ciel
Une étoile d'un éclat irréel
Brille au loin sur le monde
Comme un beau rźve infini


Il est né ą minuit
Dans l'étable au milieu des bergers
Et depuis l'univers a chanté
C'est Noėl, c'est Noėl
Que la paix soit éternelle
so
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitVirgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 37
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Wed Mar 25, 2009 7:08 am
NIRVANA-SMELLS LIKE TEEN SPIRIT

Load up on guns and bring your friends
It's fun to lose and to pretend
She's over bored and self assured
Oh no, I know a dirty word

Hello, hello, hello, how low?

I'm worse at what I do best
And for this gift I feel blessed
Our little group has always been (tribe)
And always will until the end

Hello, hello, hello, how low?

And I forget just why I taste
Oh yeah, I guess it makes me smile
I found it hard, it was hard to find
Oh well, whatever, nevermind

hello, hello, hello, how low?

With the lights out it's less dangerous
Here we are now, entertain us
I feel stupid and contagious
A mulatto
An albino
A mosquito
My Libido
Yay, a denial
so
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitVirgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 37
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Wed Mar 25, 2009 6:08 pm
NIRVANA-COME AS YOU ARE

Come as you are, as you were
As I want you to be
As a friend, as a friend
As an old enemy
Take your time, hurry up
The choice is your
Don't be late, take a rest
As a friend
19g7118e1413623pgg5m
As an old memoria
memoria, memoria, memoria

Come dowsed in mud, soaked in bleach
As I want you to be
As a trend, as a friend
As an old memoria
memoria, memoria, memoria

And I swear that I don't have a gun
No I don't have a gun
No I don't have a gun

memoria, memoria, memoria, memoria

And I swear that I don't have a gun
No I don't have a gun (Repeat 5x)

memoria
so
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitVirgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 37
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Wed Mar 25, 2009 6:36 pm
ALBAN SKENDERAJ-VETEM TY

Me mire te isha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe sme dhemb
mbase me mire do te ishte te isha une nje mal
djellin me rreze te me griste kemishen e bardhe

Edhe me mire do te ishte te isha une nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kur te mos bien
me mire akoma do te ishte te isha une nje kenge
tinguj e nota te mbillja une ne cdo vend

Por une e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmone me ty, ne lindje perendim
(jo smund te jem)
as kenge, as mall, as peme
thjeshte nje njeri per ty une do te jem

(refreni)
Se ti je motiv, i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj

Sikur te isha une nje cope qiell i ftohte (2x)
ne zemren tende do te vija une te qenderoja ngrohte (2x)
edhe nje yll te isha me diellin me drite ne sy
driten time gjithmone do ta falja ty

Ty, vetem ty, ty, vetem ty
Ty, gjithmone ty, ty, vetem ty

Por une e di, tani cdo gje ka nje kuptim
eshte thjeshte nje ndjenje
pa fund pa perendim
(tani po mund te jem)
dhe shkemb dhe mall dhe peme
gjithcka per ty, per ty
une do te jem

(refreni)
Se ti je motiv (Se ti je motiv)
i jetes time (i jetes time)
vec per ty (vec per ty )
do te jetoj
ti me ben te fle (ti me ben te fle)
pa mendime
vetem ty (vetem ty)
une enderroj
ketrusha
ketrusha
Moderator
Moderator
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitGemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Thu Mar 26, 2009 10:29 am
eli fara-ti me ke braktisur


Te kujtohet ty pranvera
puthjest plot pasion
te kujtohet ty nga hera
kjo zemer i kujton

Kur gjethet do te bjen
te vyshkura mbi dhe
atehere kam me besuar
sesa i pabese ti je

Ti me ke braktisur
te qofshin harrem ndjenjat e mia
se larg dashnise
lindi ne zemer pabesia

Ke me u penduar
por atehere ka me qene vone
dhe tuj lotuar
do te bjer ndermend dashnia jone

Tani lulet e veres
nuk kane me hijeshi
tani dhe zemra ime
nuk rri dot pa dashni
por ja dhe gjethet rrane
te vyshkura mbi dhe
tani kam me besuar
se sa i pabese ti je
ketrusha
ketrusha
Moderator
Moderator
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitGemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Thu Mar 26, 2009 3:29 pm
yesterday - the beatles

yesterday,all my troubles
seemed so far away
now it loocks as though
they're here to stay
oh,i believe in yesterday

..............
so
so
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitVirgo Buffalo
Numri i postimeve Numri i postimeve : 887
Ditelindja Ditelindja : 07/09/1985
Mosha Mosha : 37
Vendodhja Vendodhja : itali
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 13
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 492
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 01/10/2008

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Thu Mar 26, 2009 7:25 pm
BREAKEVEN-THE SCRIPT

I'm still alive but I'm barely breathing
Just prayin' to a god that I don't believe in
Cos I got time while she got freedom
Cos when a heart breaks no it don't break even

Her best days will be some of my worst
She finally met a man that's gonna put her first
While I'm wide awake she's no trouble sleeping
Cos when a heart breaks no it don't breakeven... even... no

What am I supposed to do when the best part of me was always you,
And what am I supposed to say when I'm all choked up that you're ok
I'm falling to pieces, yeah,
I'm falling to pieces

They say bad things happen for a reason
But no wise words gonna stop the bleeding
Cos she's moved on while I'm still grieving
And when a heart breaks no it don't breakeven even... no

What am I gonna to do when the best part of me was always you,
And what am I supposed to say when I'm all choked up that you're ok
I'm falling to pieces, yeah,
I'm falling to pieces, yeah,
I'm falling to pieces
(One still in love while the other ones leaving)
I'm falling to pieces
(Cos when a heart breaks no it don't breakeven)

Oh you got his heart and my heart and none of the pain
You took your suitcase, I took the blame.
Now I'm try'na make sense of what little remains ooh
Cos you left me with no love and no love to my name.

I'm still alive but I'm barely breathing
Just prayin' to a god that I don't believe in
Cos I got time while she got freedom
Cos when a heart breaks no it don't break
No it don't break
No it don't break even no

What am I gonna do when the best part of me was always you and
What am I suppose to say when I'm all choked up that you're ok
(Oh glad your okay now)
I'm falling to pieces yeah
(Oh I'm glad your okay)
I'm falling to pieces yeah
(One still in love while the other ones leaving)
I'm falling to pieces
(Cos when a heart breaks no it don't breakeven)

Oh it don't break even no
Oh it don't break even no
Oh it don't break even no
ketrusha
ketrusha
Moderator
Moderator
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitGemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Thu Mar 26, 2009 11:04 pm
adelina-po nanes tande cka i bana

kur kalon fshehtas mshikon
sa t harroj ti mperkujton me genjen
me thua qe me don
degjoj tjetren e ke gjet
mua mthoshe tkam perjet
mos harro askujt borzh si ka mbettttt

Rf...se une jeten time do shijooooj
do rri shum larg ku t mos jetojjjjjj
se urrejte te ditve t'hana k
ur nanes tande cka i bana...
ketrusha
ketrusha
Moderator
Moderator
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitGemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Fri Apr 03, 2009 4:41 pm
calogero-sans l'amour


Je t'emmčne ą Las Vegas,
Mariage-Hotel premičre classe.
I want you and love you.
Tu vaux bien ca mon amour,
Combien tu sais, combien
i want you and love you.

Faut payer l'amour ą tout prix.
Faut payer, lą tout est permis.
J'ai payé, j'ai eu la fille sans l'amour,
Sans l'amour.

Faut pas croire que tout est permis.
Faut pas croire, tu n'as rien compris
Car la vie n'est pas la vie sans l'amour,
sans l'amour, sans l'amour.

On va vivre ą Disneyland, au pays du rźve ą revendre.
I want you and love you.
Tout m'est si cher mon amour,
Combien c'est dire, combien
I want you and love you.

Faut payer l'amour ą tout prix.
Faut payer, lą tout est permis.
J'ai payé, j'ai la belle vie sans l'amour,
Sans l'amour.

Faut pas croire que tout est permis.
Faut pas croire, tu n'as rien compris
Dans la vie rien n'est possible sans l'amour,
sans l'amour, sans l'amour.

Il faut mieux źtre qu'avoir.
Il vaut mieux faire que pouvoir.
On aurait tant ą y gagner,
Plutot que perdre son temps
A changer l'or en l'argent,
On a tant d'amour ą donner.

Faut payer l'amour ą tout prix.
Faut payer le prix d'une vie.
J'ai payé, j'ai la belle vie,
sans l'amour, sans l'amour.

Si tu crois que l'argent peut faire
ton bonheur, que l'argent peut faire
battre ton coeur
Il ne bat plus sans l'amour,
sans l'amour, sans l'amour
ketrusha
ketrusha
Moderator
Moderator
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitGemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Sat Apr 04, 2009 11:58 am
calogero-c'est dit

Des chansons, des filles
Beaucoup de verres et de nuits
Telles étaient nos heures
Telles étaient nos vies

Futiles adolescents, tout nous était permis
Rois de pacotille, princes démunis
On nest riche que de ses amis
Cest dit

Le temps des tempźtes arrive
Avant quon lait prédit
Amours impossibles
Défaites, ironies

Quand tout sabīme, quand mźme nos rźves fuient
Il ne reste quune īle, un port, un parti
On nest riche que de ses amis
Cest dit

Cest dit

Mais quand tout sallume
Quand tout enfin nous sourit
Gloire, fźtes, symphonies
Bravo, bijoux, frénésies
Quand on me saoule dimposture ou damnésie
Honneur et fortune

Quen sais-je aujourdhui ?
Je ne suis riche que de mes amis
Cest dit

Honneur et fortune
Quen sais-je aujourdhui ?
Je ne suis riche que de mes amis
Mes amis

Cest dit
ketrusha
ketrusha
Moderator
Moderator
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitGemini Dragon
Numri i postimeve Numri i postimeve : 1800
Ditelindja Ditelindja : 13/06/1988
Mosha Mosha : 34
Vendodhja Vendodhja : dikund ne boten hipokrite...
Hobet Hobet : sport...
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 18
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 1233
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 20/02/2009

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Thu Apr 09, 2009 12:59 pm
Chissą se mi pensi

chissą se mi pensi
seduta sul letto
e se tieni stretto
quel tuo vecchi orsacchiotto
e gli parli di me
e smorzi la luce
ma non trovi pił pace
e ti domandi perché
chissą se mi cerchi
li sotto al cuscino
se mi hai trovato carino
se mi vuoi li vicino
se mi vuoi li con te
e fra le lenzuola
tu ti senti pił sola
e ti domandi perché
ma chissą se č proprio vero
che tu stai pensando a me
o se cerchi qualcun altro col pensiero
ma chissą se nel tuo cuore
ci sta un posto anche per me
e se c'č tu non tenerlo pił nascosto
pił nascosto
ma chissą
se non ti addormenti
e mordi nervosa
le tue labbra fra i denti
se ripensi un po' a me
e piano pianetto
disfi tutto il tuo letto
e ti domandi perché
ma chissą se č proprio vero
che tu stai pensando a me
o se cerchi qualcun altro col pensiero
ma chissą se nel tuo cuore
ci sta un posto anche per me
e se c'č tu non tenerlo pił nascosto
pił nascosto
ma chissą se mi pensi
se non ti addormenti e quante pecore conti
una due o centoventi
e te la prendi con me
riaccendi la luce
ma ti senti felice
e ti domandi perché
Sponsored content

Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje. Empty Re: Vargjet e kengeve qe ju ngelin ne mendje.

Mbrapsht nė krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi