Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi
Ads

Shko poshtė
toniweb
toniweb
Administrator
Administrator
GjeniaMale
Numri i postimeve Numri i postimeve : 2601
Hobet Hobet : Futboll,muzike,Pc
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 57
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 4029
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 23/04/2008
https://forumish.albanianforum.net/

Pilaf me kerpurdha Empty Pilaf me kerpurdha

Mon May 24, 2010 11:54 am
Per 1kg oriz duhen :
5oo gr kerpurdha,
1 domate
1 kokerr e vogel qepe
3 thelpinj hudhra
pak majdanoz
200 gr gjalp
100 gr ose me pak djathh te grire (kackavalli)
PERGATITJA :
ne nje tenxhere skuqim orizin me pak vaj dhe gjalp…nderkoh ne nje tigan marim dhe skuqim kerpurdhat deri sa te jene te skuqura jo taman si x tu ngrene.
orizin e vejme te ziej…dhe ne nje tigan tjeter skuqim qepen te grire shum imet…deri sa te zverdhet,pastaj ihedhim hudhrat,i perziej 2-3 here dhe shtojme domaten e griire imet..dhe e lejme te ziej per pak minuta.kur orizi te jet gati x tu hequr…i hedhim kerpurdhat dhe pergaditjen tjeter.kur e servirim i hedhim majdanoz te grire shum imet dhe djathin e grire.
JU BEFTE MIRE…
Mbrapsht nė krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi