Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
identifikimi
Ads

Shko poshtė
avatar
etta'$$
Antar Aktiv
Antar Aktiv
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitTaurus Rooster
Numri i postimeve Numri i postimeve : 285
Ditelindja Ditelindja : 21/05/1993
Mosha Mosha : 29
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 4
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 14
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 30/01/2009

Krijime nga vet antaret e forumit! - Faqe 2 Empty Re: Krijime nga vet antaret e forumit!

Sat Sep 26, 2009 9:11 pm
Ti qe leshove rrenje ne mua
ti qe kurr sme the te dua
ti qe zemren e theve
ti qe jeten ne terr te zi ma
ktheve

Nuk mund te behem baraz
me ty se ti ke shum per tu
penduar sa zemra ke thyer e
sa tjera i ke per ti mashtruar

Kthehu dhe mendo mos bej
mekate se zoti te deno
cdo lot qe ka renkuar keta sy
ka qen vec per ty

Kurr ne jet sdo ta fal edhe kur
ti fle ne enderr per ty do behem
diall do ta bej jeten ferr ta kuptosh
si vuan nje femer ...
mozaa
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitTaurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 44
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Krijime nga vet antaret e forumit! - Faqe 2 Empty Re: Krijime nga vet antaret e forumit!

Tue May 15, 2012 2:04 pm
------Sa shum me mungove sonte-----

Me mungove sonte,sa shum te kerkova
Te jesh e ulur ketu pran meje,e ulur
Doja dikush te me pajtoj,ah sa shum lotova!

Askush nuk ka forcen e nenes,qe te me pajtoj
Askush nuk ka dore te bute si nena ime
Me nje dore t'me fshij lotin,me tjetren t'me perqafoj!

E uritur mbeta,per keshillat e tuaja prinderore
Ani qe mendova qe isha e rritur,por ende po ndihem
E vogel shum e vogel,sikur te isha ne shkollen fillore!
mozaa
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitTaurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 44
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Krijime nga vet antaret e forumit! - Faqe 2 Empty Re: Krijime nga vet antaret e forumit!

Tue May 15, 2012 2:09 pm
---Nje Enderr-----...

Isha diku tek varret,dicka kerkoja
Shetita gjithe at vend te gjere e t'gjate
Ne gurvarret shkrimet me rend i lexoja!

Isha e kembezbathur,por per qudi ftoft nuk kisha
Askund nuk gjeja emrin qe doja ta shof te graviruar
Atehere me doli gjumi,nuk e gjeta,pasi e gjalle isha!

Sa shum e urrejta gjumin qe me doli aq shpejt
Pse nuk vazhdoj ajo enderr me gjate,ta gjeja
Ate qe kerkoja ishte:Une qe isha ende ne jete!
mozaa
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitTaurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 44
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Krijime nga vet antaret e forumit! - Faqe 2 Empty Re: Krijime nga vet antaret e forumit!

Tue May 15, 2012 3:49 pm
Krijime nga vet antaret e forumit! - Faqe 2 Tumbadearnoldsavageland

---------Mė merr'.......

Me ideale t'shkatėrruara eci gjatė natės
Dua tė sjell pjesėn e fundit tė gėzimit
Tė trokas mbi varr dhe tė bijė nė gjunjė
... Dashuri, tė lutem mė merr

Tė gjithė ata qė vodhėn dhe vranė shpirtin
Morrėn atė qė ju dasht, lumturin tonė
Hape derėn e varrit nė kėtė natė tė ftohtė
Unė nuk jamė njeri, unė jamė vetėm njė kufomė.

Mė merrė zemėr tė lutem,duarhapur mė prit
Me buzėt e plasaritura e mėrdhirė nga tė ftohtit
Dhe tė lutem pėr dashurinė
Duke u dridhur me ankth, dhe duke qarė per ty...
mozaa
mozaa
Antar i Rrespektuar
Antar i Rrespektuar
GjeniaFemale
Shenja e HoroskopitTaurus Horse
Numri i postimeve Numri i postimeve : 250
Ditelindja Ditelindja : 10/05/1978
Mosha Mosha : 44
Vendodhja Vendodhja : Kosovė
Reputazioni Ne Forum Reputazioni Ne Forum : 5
Piket Ne Forum Piket Ne Forum : 40
Data e Rregjistrimit Data e Rregjistrimit : 02/05/2008

Krijime nga vet antaret e forumit! - Faqe 2 Empty Re: Krijime nga vet antaret e forumit!

Tue May 15, 2012 3:50 pm
Mė merr tė lutem.........!

Mė merr tė lutem sa mė parė,
Po jetoj kotė,s'shijoj asgjė.
Mė shkuan vitet duke qarė,
Nuk kam ēfar pres,kjo jetė s'mė nxė.

Nė botėn tjetėr do jetoj mirė,
Do kem pranė vetes familjen time.
Kjo e kėtejmia e zezė,mynxyrė,
S'mė dha gėzim,mė dhuroi dhimbje.

Mė prit tė lutem engjėllushe e bukur,
Atje,atje do tė nis nuse.
Mbi ballė do tė qėndis njė flutur,
Tė arratisesh nga ato puse.

Mė merr tė lutem Parajsa ime,
Se Ferrin gjallė e pash' me sy.
Tė zhytem thellė nė pėrqafime,
Tė them dhe unė: Ka Perėndi.......
Sponsored content

Krijime nga vet antaret e forumit! - Faqe 2 Empty Re: Krijime nga vet antaret e forumit!

Mbrapsht nė krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi